Maak kennis met onze Prombeez imkers!

Prommenz heeft sinds een aantal maanden twee eigen bijenvolken. Prombeez is een initiatief van Esli van Westerop, Jeffrey Zwaneveld en Naomi Bruijnooge om het belang van bijen en biodiversiteit te vertegenwoordigen namens Prommenz en Smit Groenadvies. Zij zijn een aantal maanden geleden gestart met een imkercursus welke zij inmiddels succesvol hebben afgerond.

Prombeez imkers

Esli vertelt; “Het was altijd al een grote droom om imker te worden. Toen ik de kans zag om deze cursus te gaan doen met m’n mede Prombeez ging ik er dan ook vol voor. Ik vind het zo enorm bijzonder hoe de bijen leven en het fascineert mij enorm. Het is een zomer van vele eerste keren en we leren elke week weer bij.”

Ook Naomi was gelijk enthousiast toen het idee van de Prombeez ontstond; “Ik ben altijd geïnteresseerd geweest in het gedrag van bijen. Bedenk je maar eens, als een bij steekt, sterft die. Waarom zijn bijen bereid hun leven te geven om het volk te beschermen? Daarnaast ben ik mij al een lange tijd bewust van de belangrijke rol die de bijen leveren aan ons ecosysteem en de bedreigingen die zij ervaren.”

Jeffrey vervolgt; “Ik heb van jongs af aan al interesse in alles wat groeit en bloeit. Nu ik steeds meer leer en over het belang van bijen en andere insecten in onze natuur wordt voor mij steeds duidelijker dat we hier zuinig op moeten zijn. Het maakt mij veel bewuster van alles wat er in de omgeving gebeurt en welke invloed dit heeft. Ik ben trots dat we met elkaar, namens Prommenz en Smit Groenadvies, het belang van duurzaamheid en biodiversiteit mogen vertegenwoordigen!”

Trots zijn we! Trots op het feit dat Prommenz de bijen een warm hart toedraagt, maar ook zeker op de eerste Prombeez honing die we dit jaar hebben kunnen oogsten.

Meer weten of vind je dit interessant? Bekijk onze Prombeez pagina en leer meer over hoe we de biodiversiteit kunnen verhogen:

Meer informatie? Neem contact met ons op!
Prombeez

Overig actueel

Verkennend bodemonderzoek N9 Milieu

Verkennend bodemonderzoek N9 Alkmaar

Prommenz voert een verkennend bodemonderzoek uit langs de N9 in Alkmaar. Met dit onderzoek brengen we de kwaliteit van de bodem nauwkeurig in kaart als voorbereiding op geplande werkzaamheden bij de kruising Kogendijk N9.

Doorfietsroute Nieuwegein

Doorfietsroute Nieuwegein

In opdracht van de gemeente Nieuwegein werkt Prommenz aan de engineering van de doorfietsroute aan de Herenstraat. Deze 1,7 kilometer lange verbinding maakt deel uit van een groter project van de provincie Utrecht, die in totaal zeven trajecten als doorfietsroute wil realiseren om het gebruik van de fiets te stimuleren.

CO₂-Footprint

In deze nieuwsbrief delen we onze footprint van het eerste half jaar van 2025 en de voortgang van onze doelstellingen. 

Staalslakken onderzoek

Staalslakken en het effect op mens en milieu

Op dit moment is er veel te doen rond staalslakken. Deze restproducten vormen een goedkoop alternatief voor andere bouw- en funderingsmaterialen en worden vaak toegepast onder paden en wegen. Dat past goed binnen het streven naar circulair grondstoffengebruik, maar het gebruik van staalslakken brengt ook risico’s met zich mee voor mens en milieu. Wat zijn die risico’s precies? Waarvoor worden slakken gebruikt? Wat zijn staalslakken eigenlijk? En waarom is onderzoek hiernaar zo belangrijk?