Maak kennis met…Tamara

Elke maand laten we jullie kennismaken met een van onze medewerkers. Deze keer is dat Tamara Raven. Een bijzondere kennismaking, want Tamara heeft ontzettend veel passie voor haar werk en is daar ook in haar vrije tijd mee bezig… ze is er zelfs mee op televisie geweest!

 

Maak kennis met Tamara

Maak kennis met Tamara!

Tamara Raven is 22 jaar en is sinds 2022 als junior ecoloog in dienst van Smit Groenadvies, afdeling Ecologie. Hiervoor heeft ze drie veldwerkseizoenen voor Smit Groenadvies gelopen en in 2022 tevens haar afstudeerstage bij ons bedrijf. Hierdoor heeft ze veel ervaring opgebouwd op het gebied van veldwerk naar vleermuizen, gierzwaluwen en huismussen. Als junior ecoloog houdt ze zich bezig met diverse zaken. Ze voert het veldwerk uit en schrijf de rapportages voor quick scans en aanvullende onderzoeken. Daarnaast regelt ze ontheffingen voor opdrachtgevers en helpt zij hen bij het uitvoeren van de werkzaamheden door middel van ecologische begeleiding. Verder geeft ze hier en daar ecologische adviezen voor projecten die bij andere afdelingen liggen. ‘Sinds mijn stage ben ik betrokken geweest bij het project De Oostflank in Purmerend. Hier hebben wij een enorm gebied onderzocht op diersoorten. Alle soortgroepen zijn hier voorbij gekomen en heb me vooral gefocust op de marterachtigen en vogels.’

Onderzoek naar de boommarter

Ze vertelt verder: ‘ Ik ben mijn hele leven al gek geweest van dieren. Sinds mijn studie heb ik enorm aan mijn soortenkennis gewerkt. Vooral door te gaan vogelen in mijn vrije tijd is deze soortenkennis enorm toegenomen. Van elke soortgroep kan ik de charme begrijpen, maar mijn voorkeur ligt voornamelijk bij de zoogdieren en vogels. Als ik bij de zoogdieren weer moet specificeren vind ik roofdieren en de relatie tot prooidieren ongelofelijk interessant. In mijn vrije tijd ben ik sinds twee jaar bezig met een onderzoek naar de boommarter in het Pampushout in Almere. Dit onderzoek doe ik samen met mijn partner Kevin Harmsen. We voeren dit onderzoek uit in samenspraak met het Flevo-Landschap. Het onderzoek is hoofdzakelijk nog in de verkennende status en we kijken naar individuen van boommarters en hoe deze verspreid zijn over het gebied. Dit onderzoek voeren we uit met behulp van wildcamera’s. Deze hangen wij op in het gebied en die filmen alle diersoorten die voorbijkomen. Dit onderzoek is in oktober 2023 op televisie geweest in het programma ‘Vroege Vogels’. Dit was een aflevering over de natuur in de stad Almere. Omdat het Pampushout direct tegen wijken aanligt wilden ze ons onderzoek ook graag meenemen. Zij hebben ons gevraagd of ze ons onderzoek mochten filmen en gebruiken in de aflevering. Deze kans lieten wij niet liggen, superleuk natuurlijk! Na een middagje filmen is er een leuk item uitgekomen. Ik vond het een erg leuke ervaring en zeker voor herhaling vatbaar!’

Televisie

Leuk om onze Ecologie-collega Tamara Raven aan het werk te zien! In het programma Vroege Vogels van 28 oktober 2023 zie je hoe zij samen met Kevin Harmsen onderzoek doet naar de boommarter in het Pampushout in Almere, een relatief nieuw stadspark waar je dit beestje niet misschien niet meteen verwacht. Dit onderzoek voeren zij uit in opdracht van het Flevo-Landschap. Mooi om te zien wat voor nachtelijke taferelen zij met de wildcamera’s vastleggen.

Bekijk hieronder het fragment terug;
vanaf 1.30 t/m 5.44 min. komt Tamara aan het woord.

Heb je vragen of ben je benieuwd of Tamara je met een vraagstuk kan helpen?
Neem dan direct contact op met Tamara Raven.

Overig actueel

Staalslakken onderzoek

Staalslakken en het effect op mens en milieu

Op dit moment is er veel te doen rond staalslakken. Deze restproducten vormen een goedkoop alternatief voor andere bouw- en funderingsmaterialen en worden vaak toegepast onder paden en wegen. Dat past goed binnen het streven naar circulair grondstoffengebruik, maar het gebruik van staalslakken brengt ook risico’s met zich mee voor mens en milieu. Wat zijn die risico’s precies? Waarvoor worden slakken gebruikt? Wat zijn staalslakken eigenlijk? En waarom is onderzoek hiernaar zo belangrijk?

Prommenz On Tour – De kracht van verbinden

In deze aflevering is Herman Horsman, projectontwikkelaar bij HBB Groep te gast in ‘zijn’ Pendorp in Alkmaar. Een bijzonder project met een bijzondere historie. Of zoals Willem Koning het in de podcast verwoordt: ‘Dit project is eigenlijk met geen pen te beschrijven’.

Stoomweg 28 te Breezand

Afwijken van Omgevingsplan: Hoe werkt dat met BOPA en GoFlo?

Stel, je hebt een goed idee voor een ontwikkeling of bouwplan, maar het past nét niet binnen het omgevingsplan. Wat nu? Mag je zomaar afwijken van het omgevingsplan? En hoe pak je dat aan? Wat heb je daarvoor nodig?

Prommenz On Tour – De kracht van een goede infrastructuur

Samen slimmer en efficiënter renoveren en vervangen! In deze aflevering gaan we in gesprek met Harry Michels, transitiemanager bij de provincie Noord-Holland. Harry houdt zich bezig met een van de grootste infrastructurele opgaven van deze tijd: de vernieuwing van duizenden bruggen, wegen en andere civiele kunstwerken in Nederland. De vervangingsopgave ziet hij als een collectieve verantwoordelijkheid. Mensen en data zijn volgens hem de sleutel tot succes.