Maak kennis met…Roelof!

Maak kennis met onze medewerkers! Deze keer vertelt Roelof Lenis vol passie over zijn werk als projectleider en toezichthouder bij Smit Groenadvies, dat bijna drie jaar onderdeel uitmaakt van Prommenz.

Maak kennis met Roelof (2)

Roelof Lenis is 46 jaar, getrouwd met Leigh en samen hebben ze drie kinderen. Hij woont volgens eigen zeggen op het mooiste plekje van ’t Veld, een klein dorpje op steenworpafstand van Schagen.

Hij is een sportieve collega en sport maar liefst drie keer in de week (2x spinning en 1x krachttraining). In het weekend vind je hem ook op het sportveld maar dan als supporter bij zijn kinderen. Daarnaast is hij graag buiten bezig in de tuin. Een collega met groene vingers dus! Roelof is hovenier in hart en nieren en is bijna vier jaar werkzaam als toezichthouder bij Smit Groenadvies. Vanaf april is hij projectleider voor verschillende grote woningcorporaties in onder andere Haarlem en Amsterdam. Hiervoor werkte hij 25 jaar als hovenier en voorman voor verschillende aanleg- en onderhoudsprojecten en recent als opzichter groen bij een gemeente. ‘De ervaring die ik buiten heb opgedaan kan ik heel goed in mijn huidige werk gebruiken en overdragen aan collega’s.’

Toezicht en groenverzoeken

In zijn huidige functie als toezichthouder houdt hij zich voornamelijk bezig met toezicht en groenverzoeken van gemeentes en woningcorporaties. ‘Ik hou toezicht op de aanleg en onderhoud van tuinen voor woningcorporaties. Dit verwerk ik in weekrapportages. Ook houden we toezicht op verschillende aanleg- en onderhoudsprojecten voor diverse gemeentes.’ Het maken en uitwerken van groenverzoeken behoort ook tot zijn takenpakket. Hij vervolgt: ‘Dit zijn meldingen van huurders van woningcorporaties. Dit kan gaan over bijvoorbeeld een te grote boom of een overwoekerde tuin. Wij geven de klant – de gemeente of woningcorporatie – advies over wat hier aan gedaan moet worden. Ook maken wij werkomschrijvingen voor het omvormen van tuinen. Daarnaast ben ik coördinator van alle toezichthouders. Ik houd zicht op de planning en schakel indien nodig met projectleiders en toezichthouders.’

In zijn toezicht houdt Roelof scherp in de gaten dat de resultaten aansluiten bij de gemaakte afspraken, zodat de klant altijd de gewenste kwaliteit ontvangt. Door te focussen op klanttevredenheid en langdurige relaties, helpt hij bij het beheren van de lange termijnplanning door het opstellen van MJOB/MJOP (Meerjaren Onderhouds- en Beheerplannen). Deze vooruitziende blik stelt onze klanten in staat om op lange termijn slimme keuzes te maken voor het onderhoud en de verbetering van hun eigendommen.

Klantcontact
Op de vraag wat hij leuk, bijzonder of uitdagend aan zijn werk vindt, is hij duidelijk. ‘Een goede relatie met de klant vind ik erg belangrijk. Ik ga regelmatig langs bij verschillende wijkkantoren en werk een keer per maand op het hoofdkantoor van Rochdale in Amsterdam. Dat maakt het contact met de klant niet alleen intensiever, het biedt ook inzicht in wat er écht speelt. Zo kunnen wij nog beter meedenken, sneller schakelen en de klant de juiste oplossing bieden. Dit maakt het contact met de klant niet alleen intensiever, maar biedt ook waardevolle inzichten in de echte uitdagingen die zij ervaren. Daardoor kunnen we pro-actiever meedenken, sneller schakelen en de klant de juiste oplossing bieden.”

Samenwerken en flexibiliteit
Wat werken bij Prommenz zo leuk maakt? ‘De open sfeer van zowel het bedrijf als van alle collega’s is erg prettig maar ook de flexibiliteit van Prommenz heb ik heel hoog staan. Daardoor kan ik mijn werk en privé goed combineren. En ons Smit Groenadvies team is echt een heel leuk team! We werken goed samen en staan altijd open voor iedereen. Daar ben ik heel trots op!’ Tot slot een voordeel met betrekking tot de samenwerking tussen Prommenz, Smit Groenadvies en Buro Mien Ruys. ‘Het is leuk dat verschillende afdelingen met elkaar samenwerken voor bijvoorbeeld de aanleg van projecten van een grote woningcorporatie zoals Ymere. Het laat zien dat we veel in huis hebben en snel kunnen schakelen.’

Overig actueel

Groene Loper eind situatie Timo Cents Landscape & Urban design 4

De Groene Loper

De Groene Loper is een natuurrijk parkenlint waarin het versterken van natuur, biodiversiteit en recreatieve mogelijkheden centraal staan. Een ecologische en recreatieve verbinding in de gemeente Dijk en Waard; veelzijdig, goed bereikbaar voor wandelaars en fietsers en met ruimte voor natuurontwikkeling! Prommenz verzorgde de voorbereidingswerkzaamheden voor de herinrichting van dit gebied.

Herinrichting Kerkplein Castricum

Het historische Kerkplein in het dorpshart van Castricum is vernieuwd! Prommenz verzorgde het ontwerp en engineering, Beentjes GWW de uitvoering. Het resultaat is een betekenisvolle buitenruimte waar mensen elkaar kunnen ontmoeten. Dankzij de herinrichting is het plein niet alleen uitnodigender, het staat het ook beter in verbinding met de rest van het dorp.

Vol stroomnet? Zo voorkom je vertraging!

Let op! Per 1 juli 2026 vervalt de standaardreservering van netcapaciteit voor kleinverbruikers. In gebieden met een vol stroomnet komen ook woningen en kleine ontwikkelingen op een wachtlijst. Nieuwe aansluitingen en verzwaringen krijgen geen automatische doorgang meer als er geen transportcapaciteit beschikbaar is.

De Hooge Hout Hoogkarspel

In het zuidelijke gebied van Hoogkarspel verschijnt een nieuwe woonwijk met betaalbare en duurzame woningen: De Hooge Hout. In het kader van deze gebiedsontwikkeling zijn wij gestart met een verkennend bodemonderzoek die garant staat voor maar liefst 98 hectare onderzoeksplezier!