Een goed en gezond boombeheer
Storm Poly heeft nu al voor minimaal 50 tot 100 miljoen euro aan schade veroorzaakt door omgewaaide bomen of afgebroken takken.
Met windstoten van meer dan 140 kilometer per uur had deze uitzonderlijke zomerstorm extra veel impact op bomen. Van afgescheurde takken tot compleet omgewaaide bomen en van jonge, gezonde bomen tot diepgewortelde oude reuzen, alle bomen hadden het zwaar. Die staan nu namelijk vol in blad, waardoor ze meer wind vangen en sneller omvallen. Daarmee brachten ze niet alleen veel schade, maar ook gevaarlijke situaties met zich mee. We kunnen ons voorstellen dat (groen)beheerders zich nu afvragen hoe het eigenlijk gesteld is met hun eigen bomen en welke risico’s er bij een volgende storm op de loer liggen.
Bij Smit Groenadvies zijn wij dagelijks bezig met boombeheer. Van boomveiligheidscontrole tot risico-analyse, wij weten hoe belangrijk een goed en gezond boombestand is! Wil je weten of bepaalde bomen bij een volgende storm grotere risico’s lopen? Welke maatregelen je kunt treffen om risico’s te minimaliseren? Vraag je je af of jouw boombeheer op orde is, of wil je gewoon eens van gedachten wisselen?
Neem vrijblijvend contact op met Willem Koning via [email protected]. Met onze jarenlange kennis en expertise staan we graag voor je klaar. Zo maken we samen met jou Nederland elke dag een stukje mooier, maar ook een stukje veiliger.
Overig actueel
Doorfietsroute Nieuwegein
In opdracht van de gemeente Nieuwegein werkt Prommenz aan de engineering van de doorfietsroute aan de Herenstraat. Deze 1,7 kilometer lange verbinding maakt deel uit van een groter project van de provincie Utrecht, die in totaal zeven trajecten als doorfietsroute wil realiseren om het gebruik van de fiets te stimuleren.
Staalslakken en het effect op mens en milieu
Op dit moment is er veel te doen rond staalslakken. Deze restproducten vormen een goedkoop alternatief voor andere bouw- en funderingsmaterialen en worden vaak toegepast onder paden en wegen. Dat past goed binnen het streven naar circulair grondstoffengebruik, maar het gebruik van staalslakken brengt ook risico’s met zich mee voor mens en milieu. Wat zijn die risico’s precies? Waarvoor worden slakken gebruikt? Wat zijn staalslakken eigenlijk? En waarom is onderzoek hiernaar zo belangrijk?
Prommenz On Tour – De kracht van verbinden
In deze aflevering is Herman Horsman, projectontwikkelaar bij HBB Groep te gast in ‘zijn’ Pendorp in Alkmaar. Een bijzonder project met een bijzondere historie. Of zoals Willem Koning het in de podcast verwoordt: ‘Dit project is eigenlijk met geen pen te beschrijven’.